Havloidní fašisti z Euromajdanu

Každý kdo se hlásí k odkazu Havla, je fašista. Fašisti jsou taky všichni podpůrci evropské integrace Ukrajiny. A pokud se nacházíte v průniku těchto množin, což je dost pravděpodobné, tak jste (jsme) asi fašisti kvadratičtí. Tato rétorika se z východu ozývá s železnou pravidelností a úplně stejně je zde papouškována prorusky orientovanými osobnostmi. Jsou to přitom poměrně závažná obvinění, lidi si přeci vzájemně nenadávají do fašistů jen tak pro nic za nic a navíc je s tím na rozdíl od takových debilů spojena výrazná politická konotace. Prostě fašista. Fašoun. Dokonalé označení nepřítele v každé válce, protože fašisti jsou přeci ti špatní, ne? Určitě ano, ale pokud na někoho ukážu prstem a řeknu „Fašista!“, tak to ještě neznamená, že skutečně jedná o fašistu. Fašismus je radikální ideologie, která vznikla jako opozice k liberalismu a fašista by tak nejspíš měl vykazovat alespoň nějaké sympatie s tímto přesvědčením a náležitě se podle toho chovat. Nic takového ale nikde nenajdeme. Neříkám, že situace na Ukrajině nepřilákala členy extrémní pravice do řad bojovníků proti Putinem podporovaných povstalců, ale na základně malé skupiny není možné soudit celek, včetně podporovatelů v jiných zemích. Mimochodem, Denník N přinesl zprávu o kongresu krajně pravicových stran v Rusku, kde se mimochodem shodli na tom, že Rusko mělo veškeré právo na anexi Krymu.

Dříve jsme byli pravdoláskaři, ale to nás očividně dostatečně neočerňovalo, proto přišla daleko tvrdší slova, které odpůrce ruského vlivu v Evropě staví na úroveň jednoho z nejhorších režimů v dějinách lidstva. Vítejte ve 21. století, kde logické myšlení je pouze nepovinné vybavení.


Zdroje úvodních obrázků: Mstyslav Chernov: http://bit.ly/1xdAhYE CC A-SA 3.0; Bundesarchiv, Bild 146-1981-059-12 / Philipps, http://bit.ly/1BJ6OBi,  CC-BY-SA; Jiri Jiroutek Havel Vaclav, Praha 2006.jpg ; http://bit.ly/1ECXbWF

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *