Terorismus bílého muže

My běloši máme tendenci vymýšlet si pro sebe vlastní slova. Z naprosto nepochopitelného důvodu se označujeme jinými termíny, než jakými bychom nazvali jinou rasu ve stejné situaci. Nedávno internetem probleskl článek (bylo jich víc), který se tímto zabýval. Jeho tématem bylo, že zatímco všechny ostatní rasy jsou v cizí zemi označovány za imigranty, tak jsou běloši nazývání expatrioty, zkráceně expaty. Na internetu nevznikají návody o životě v Praze pro imigranty, ale pro expaty. Kdybych odjel pracovat do Afriky, tak se ze mě taky stane expat. Na imigranta jsem moc bílý. Barva kůže určuje, kdo bude mít nálepku imigranta a kdo expata. Přitom není nutné zmiňovat, která s sebou nese negativní konotaci.

A když se přesuneme k závažnějšímu tématu, tak podobný příběh se odehrává u terorismu. Bílí lidé prostě nejsou teroristi. Teroristi musí pocházet z Asie, Blízkého východu nebo z Afriky. Ale nikdy z Evropy nebo USA. My běloši jsme maximálně duševně narušení jedinci jednající ve slabém okamžiku. Podle wikipedie je terorismus klasicky definován jako násilné jednání s úmyslem vyvolat strach, vykonané s politickými, náboženskými nebo ideologickými úmysly. Avšak některé definice mluví o terorismu jako o aktu neospravedlnitelného násilí. A v tom jsme my běloši sakra dobří. A ano, narážím na Chapel Hill shooting a hlavně na let Germanwings číslo 9525. Terorismus byl v obou případech zamítnut, ačkoliv kdyby ten samý čin byl spáchán Arabem, tak by se o možném teroristickém útoku mluvilo 24/7. U letu 9525 by snad nikdo nad ničím jiným asi nepřemýšlel. Nikdo by nehledal souvislosti s přerušeným výcvikem, psychickou poruchou nebo extrémním tlakem na piloty nízkonákladových společností. Všichni by hledali potencionální vazby na extrémistické skupiny.

Co přesně vedlo pilota letu Germanwings 9525 k tomu, aby s Airbusem se 150 lidmi na palubě narazil úmyslně o hory, je stále záhadou. To jak o incidentu mluvíme, záhadou není. A hlavně to není žádné překvapení. Ať už to ale bylo cokoliv, musíme se naučit přijímat skutečnost, že i běloši jsou prachobyčejní imigranti a teroristi.


Zdroj úvodního obrázku: http://en.wikipedia.org/wiki/Terrorism

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *