Ministr Babiš a podnikatel Andy

Zdá se, že se nám v tom našem Česku odehrává živá adaptace slavného příběhu Roberta Louise Stevensona – Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda. Jen se místo Henryho Jekylla točí kolem Andreje Babiše. Andrej Babiš má totiž také dvě podoby, a to ministra Babiše a podnikatele Andyho. Zde se ale podobnost lehce odlišuje, protože místo aby nová persona ministra Babiše převzala vládu nad podnikatelem Andym a začala se jako pravý demokratický ministr chovat, je to spíš podnikatel Andy, kdo hraje v této adaptaci prim.

Protože to není Andy, ale ministr Babiš kdo momentálně nešetří kritikou Českou televizi. I když přitom jasně mluví jako podnikatel Andy. Nelíbí se mu, že Česká televize kritizuje praktiky Andyho firem. Ačkoliv ministrovi Babišovi by měla být kritika Andyho firmu úplně volná. Vlastně by měl být rád, že se média rozhodla poukázat na to, jak Andyho firma zneužívá svého postavení na trhu. Babiš je přeci jenom ministr financí a má v gesci ekonomické záležitosti celé země. Avšak Babiš se očividně zajímá předně o blaho Andyho firem. Ministr financí upřednostňuje firmy určitého podnikatele, dává jim status nedotknutelnosti a nechává jim volné pole působnosti. Andyho firmy se na českém trhu pohybují s označením 007. Mají povolení zabíjet ostatní podniky.

Podnikatel Andy a ministr Babiš spolu žít nemohou. Nakonec zůstane jenom ten silnější z nich. A už teď je všem jasné, které alterego to je. Takže nezbývá než doufat, že si to ministr Babiš uvědomí a podobně jako doktor Jekyll spáchá sebevraždu.

Pochopitelně je tím myšlena sebevražda politická a následný odchod z veřejné scény. Samotné osobě Andreje Babiše nepřeji nic než pevné zdraví.


Zdroje úvodních obrázků: kurzy.cz http://bit.ly/1GqU7j6 CC ASA 3.0 a David Sedlecký http://bit.ly/193mQ26 CC ASA 4.0

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *